Urządzanie wnętrz w industrialnym stylu stało się niesamowicie popularne. Nie bez powodu – minimalistyczny, surowy design pomieszczeń wygląda niezwykle nowocześnie, a także bardzo elegancko. Urządzanie wnętrz w przemysłowym stylu charakteryzuje się dużą przestrzennością, stonowanymi kolorami ścian i mebli oraz brakiem bądź znikomą ilością dekoracji.

Moda na industrialny styl stała się na tyle popularna, że powstała ogromna oferta lamp idealnie komponujących się z przemysłowym designem. Lampy wiszące industrialne zachwycają prostą konstrukcją, która w połączeniu z oryginalnym kloszem bądź z samą żarówką daje niesamowity efekt. Industrialne plafony również urzekają pomysłowym wykonaniem, które może stanowić główną ozdobę w pomieszczeniu o minimalistycznym designie.

W industrialnych wnętrzach nie może zabraknąć surowego wykończenia, bardzo dużym powodzenie cieszy się przede wszystkim beton, a zwłaszcza beton architektoniczny. Architekci wnętrz upodobali więc sobie beton. Betonowe płaszczyzny widzi się i na elewacjach i na ścianach wewnętrznych. Czasem jest to prawdziwy beton, a czasem imitacja betonu sprytnie wykonana przy użyciu odpowiednich zapraw tynkarskich. Najczęściej jednak projektanci i inwestorzy sięgają po elementy z betonu architektonicznego.

Dlatego na rynku są dostępne betony architektoniczne w wielu odcieniach szarości: niemal białym, jasnoszarym, cementowym, ciemnoszarym, stalowym, antracytowym, węglowym. Ich powierzchnia może być gładzona, szlifowana, śrutowana, naturalnie chropowata, porowata, pełna albo z niewielkimi naturalnymi zagłębieniami. Niektóre kolekcje obejmują modele łączące kilka odcieni koloru tak, że na przykład w zagłębieniach beton jest znacznie ciemniejszy niż na powierzchni i tworzy nieregularny wzór.

Jakie meble do stylu industrialnego?

Wybierając meble do wnętrza urządzonego w tym nurcie, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na to z czego są wykonane. W tym stylu najmilej widziane materiały to: metal, szkło, stał, beton i stare drewno. Ponadto warto stawiać na proste, geometryczne formy, ale nie tylko… możemy sobie pozwolić na fantazyjne elementy w klimacie pop – art. Pamiętajcie – liczy się Wasza kreatywność.
Przed aranżacją warto odwiedzić pchli targ, a nawet strych dziadków. Tam na pewno znajdziecie prawdziwe perełki, które na nowo zdefiniują Wasze wnętrze. Tak zwane meble z duszą, czyli takie które mają swoją historię, albo które sami odnowicie, idealnie wpasują się w klimat panujący w lofcie.

Połączenie betonu architektonicznego dzielonego na płyty w odcieniach szarości,  proste stylizowane loftowe oświetlenie ze starych magazynowych lamp.  Całość dopełnia  neotradycyjna skórzana sofa w toważystwie naturalnych wiklinowych dodatków.

  1. Beton architektoniczny kolor C3 firmy OiKOS 
  2. Lampa industrialna  VOLTERA 32 CM firmy STARE CEGŁY
  3. Meble i dodatki wiklinowe znalezione w sklepach meblowych.

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version