Jak odświeżyć płytki w łazience

Do malowania płytek używamy :

Podkładu szybko schnącego Tikkurila Otex Akva  lub Tikkurila Otex grunt to trudnych powierzchni.

Farby nawierzchniowej Tikkurila Optiva Satin 7, Tikkurila Optiva Semi Matt 20, Everal Aqua 10 Matt, Everal Aqua 40 Semi-mat, Everal Aqua 80 gloss, Luja matt 7 oraz Luja matt 20.

Jak Malować: 

Całość odtłuszczamy np. preparatem Tikkurila Maalipesu rozcieńczonym wodą zgodnie z instrukcją na opakowaniu.  W razie potrzeby zmatowienia powierzchni, należy użyć drobnoziarnistego papieru ściernego.  Następnie całą powierzchnię dokładnie odpylamy za pomocą szczotki lub odkurzacza.

Kiedy powierzchnia jest już odpowiednio przygotowana, możemy przystąpić do nakładania farby gruntującej Tikkurila Otex Akva, Tikkurila Otex. Jej aplikacja jest konieczna, ponieważ bez niej farba nawierzchniowa nie będzie miała wystarczającej przyczepności do trudnej powierzchni, jaką jest glazura. Powierzchnię można pomalować farbą nawierzchniową po ok. 5 godzinach.

Na tak przygotowaną powierzchnię można nakładać farbę nawierzchniową, np. Tikkurila Optiva Semi Matt 20. Farbę nakładamy, dbając o jej równomierne rozprowadzenie, zwracając szczególną uwagę na fugi. Pozostawiamy do wyschnięcia na min. 4 godziny. Po tym czasie można nałożyć drugą warstwę. Po malowaniu użytkować ostrożnie przez ok. 2 tygodnie do czasu całkowitego utwardzenia farby.

Malowanie łazienki

Zanim rozpoczniesz malowanie łazienki, zawsze przed zastosowaniem produktu, należy przeczytać zalecenia znajdujące się w karcie technicznej lub na opakowaniu.

Zabezpieczyć powierzchnie niemalowane przed zachlapaniem; niektóre farby mogą trwale uszkodzić elementy nieprzeznaczone do malowania.

Sprawdzić, czy powierzchnia przeznaczona do malowania jest czysta i bez uszkodzeń.  Wszelkie zabrudzenia będą wpływać negatywnie na przyczepność farby do podłoża.  

Gruntowanie powierzchni przy użyciu odpowiedniego produktu pozwoli oszczędzić czas i pieniądze.  Ponadto, prawidłowo zagruntowane podłoże  o wiele lepiej „przyjmuje” farbę, co w efekcie gwarantuje długotrwały, ładny wygląd pomalowanej powierzchni.

Kolor farby podkładowej powinien być zbliżony, pod względem nasycenia barwy do farby nawierzchniowej.  Ten zabieg pozwala nam na uzyskanie, już podczas malowania farbą gruntującą, koloru na ścianie.  Zmniejszamy również w ten sposób krotność malowania.  Malujemy ekonomicznie.

Podczas malowania gruntujemy najpierw farbą Optiva Primer. Najlepiej zostawić powierzchnie na ok 12 godzin po pomalowaniu do wyschnięcia, jednak można już nakładać farbę nawierzchniową już po 5 godzinach. 

Po zagruntowaniu powierzchni, możemy przystąpić do nakładania farby nawierzchniowej  Tikkurila Optiva Satin 7Tikkurila Optiva Semi Matt 20 Luja matt 7 lub Luja matt 20.  Między warstwami należy zachować odstęp czasowy ok 5 godzin.

Bezpośrednio po malowaniu należy usunąć maskującą taśmę malarską.

Należy zapewnić odpowiednią wentylację i wietrzyć pomieszczenie do zaniku zapachu. 

Farba powinna dobrze wyschnąć. Wyschnięcie tylko warstwy zewnętrznej farby nie wystarczy. W zależności od produktu i grubości powłoki schnięcie (pełne utwardzenie powłoki) może trwać od kilku dni nawet do czterech tygodni. 

Jeżeli pozostanie niewielka ilość farby, puszkę trzeba dokładnie zamknąć i odwrócić ją do góry dnem, aby ją uszczelnić. Otwarty lub barwiony produkt nie może być długo przechowywany.

Płynnych pozostałości nie wylewać do kanalizacji. Należy je przekazać firmom specjalistycznym, posiadającym stosowne zezwolenie w celu utylizacji.  Puste opakowania należy oddać do odzysku. Informacje o firmach zajmujących się utylizacją opakowań w danym regionie można znaleźć w lokalnym Starostwie Powiatowym lub Urzędzie Gminy. Z reguły w każdym mieście działa kilka takich punktów odpowiedzialnych za zbiórkę materiałów przeznaczonych do utylizacji.

Powodzenia! 

Uwaga!

Przeglądarka internetowa z której korzystasz jest przestarzała przez co strona może nie wyświetlać się w prawidłowy sposób. Zalecane przeglądarki: Chrome, Firefox, Opera

Developer tools

ReD Responsive Framework version